Oprava počítače

Osobní počítač je dobrý sluha a pomocník...

Osobní počítač (anglicky Personal Computer, zkráceně PC) a dnes ještě více notebook (mobilní osobní počítač) je v dnešní době pro většinu lidí v civilizované společnosti nedílnou součástí, nástrojem a pomocníkem při práci i během zábavy. Ať se již jedná o práci, domácnost či jiné vnější prostředí, je třeba přijmout skutečnost, že zařízení kolem nás se skládají z mikroprocesorů a malých počítačů. I mobilní telefon je dnes tzv. chytré zařízení - chytrý telefon (anglicky Smart Phone). Má v sobě hardware (pevné součástky), jejichž výkon je dnes kolikrát vyšší, než-li výkon osobního počítače zakoupeného před 2 lety. Počítače a chytrá zařízení jsou pro nás výbornými sluhy, kteří dokáží v mnohém člověku pomoci - ulehčit a zrychlit práci nebo zpříjemnit volné chvíle. Je ale také potřeba se smířit s faktem a obecnou zákonitostí, že čím složitější zařízení člověk používá, tím častěji může dojít k poruše, chybě, problému. Jak jednoduché je pracovat s nejjednodušší fyzikální pomůckou a nástrojem, jako je například páka? Každý si dokáže jednoduchou pákou zajistit zábavu ve formě houpačky: Vezmete špalek a delší prkno a můžete se houpat donekonečna (jako malé děti jsme jistě každý takovou houpačku nejednou zatížili svým pozadím). co ale takové složité zařízení plné elektroniky, součástí a programu, který tu elektroniku oživí? V takovém případě může dojít a také dochazí k chybám, vždyť i počítač vymyslel a vytvořil člověk a chybovat je přirozeně lidské.

Osobní počítač je dobrý sluha a pomocník, toto tvrzení však neplatí vždy.

Pokud je operační systém počítače zanesen chybami, zpomaluje se jeho pracovní výkon, spuštěné aplikace (programy) zpracovávají data pomaleji. Jestliže dojde k „znečištění“ jádra operačního systému, může samotný počítač zkolabovat a není výjimkou, že uživatel přijde o důležitá data (pracovní projekty, rodinné fotografie aj.). Takto „zhroucený“ systém není použitelný a je nezbytné ho přeinstalovat. Ke stejné situaci může dojít, pokud je počítač napaden škodlivými zdrojovými kódy (viry).

Prevence je na místě!

Jedině prevencí a opatrností dosáhnete bezproblémového chodu počítače. Nabízím vám instalaci a reinstalaci (přeinstalování) operačního systému, vyčištění, odvirování a údržbu PC. Oživím (zprovozním) a nastavím vám počítač takovým způsobem, abyste při případném zkolabování počítače nepřišli o důležitá data. Naučíte se klidně spát, neboť důležitá data ve vašem počítači budou uložena na bezpečném místě.

Nabízím Vám tyto služby, pomohu s těmito problémy:

  • Prodej PC sestav a notebooků dle vašich cenových kritérií a požadavků na pracovní výkon.
  • Prodej periferií k osobním počítačům (tiskárna, externí disk ad.) a síťových prvků (routery switche ad., vč. WiFi).
  • Instalace, reinstalace, oprava a servis počítačů.
  • Odborná pomoc při práci s počítačem.
  • Školení práce s programy v počítači.
  • Zrychlení počítače.
  • Odvirování počítače.
  • Reinstalace Windows.
  • Další IVT služby na dotaz.